کودک خوشحال

آیا دستگاه تصفیه هوا برای کودکان، زنان باردار و سالمندان ضروری است؟

لوگوی سیمرغ

این روزها دوباره بحران آلودگی هوابه بحث داغ رسانه‌ها و خانواده‌ها تبدیل شده است. اما متاسفانه تصور ساده‌انگارانه‌ای رایج است مبنی بر اینکه هر قدر هوای شهر آلوده باشد با پناه آوردن به خانه می‌توان خود را از معرض ذرات ریز و سمّی دور نگه داشت و سلامت خود و سایر اعضای آسیب‌پذیر خانواده را تامین کرد. اما بد نیست بدانید تحقیقات دانشمندان و بخصوص پژوهش‌های سازمان دولتی حفاظت زیست‌محیطی ایالات متحده امریکا (United States Environmental Protection Agency) نشان می‌دهد میزان آلاینده‌های مضر در فضاهای بسته همچون منزل و دفتر کار ۲ تا ۵ برابر و در برخی موارد ۱۰ برابر بیشتر از آلودگی هوای شهری است و علت اصلی آن جابجا نشدن هوا در محیط‌های بسته و تراکم  آلاینده‌های سمّی و ذرّات آسیب‌زا در محیط‌های بسته است.

آیا در خانواده‌ی شما هم فرد آسیب‌پذیر نسبت به آلودگی هوا وجود دارد؟

 کودکان، نوزادان، زنان باردار، سالمندان و افراد مبتلا به مشکلات تنفسی و ریوی از جمله مهم‌ترین گروه‌های جمعیتی هستند که در معرض خطر انواع بیماری‌ها و سرطان‌های ناشی از آلودگی هوا هستند. به نظر می‌رسد استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا در حال حاضر کارآمدترین شیوه برای پاکسازی هوای درون خانه‌هاست. خوشبختانه تکنولوژی باز هم به کمک ما آمده است. به تازگی شرکت امریکایی هانیول (Honeywell)، تکنولوژی جدیدی برای تصفیه هوا با نام تجاری ایرتاچ (Air Touch) معرفی کرده است که پیش از این، ناسا از تکنولوژی این شرکت برای تصفیه‌ی هوا درون شاتل‌های فضایی خود استفاده کرده است.

هانیول (Honeywell) با بیش از ۱۲۵ سال سابقه و تجربه‌ی موفق، راهکاری هوشمندانه جهت مقابله با آلودگی هوا ابداع کرده و نسل جدیدی از دستگاه‌های تصفیه هوای خانگی و اداری با نام تجاری اِیرتاچ (Air Touch) را به بازار عرضه کرده است که با بهره‌گیری از فناوری‌های منحصربفرد می‌تواند هوای خانه و دفتر کار شما را تا ۹۹.۹۷ درصد پاکسازی نماید. این تکنولوژی امکان تنفس پاک و بی‌دغدغه پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها، فرزند خردسال، نوزاد، زنان باردار یا افراد دچار مشکلات ریوی و تنفسی را تضمین کند و می‌تواند سردردها و کسالت‌های ناشی از آلودگی هوا را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

آیا می‌توان فناوری Air Touch را در ایران هم تهیه کرد؟

شرکت «مرکز کنترل ایران» (مَکا) با بیش از ۴ دهه تجربه و سابقه موفق در صنایع تاسیسات، تهویه مطبوع و راهکارهای بهره‌وری انرژی، به تازگی نسل جدید دستگاه‌ تصفیه هوای ایرتاچ (Air Touch) را در ۳ مدل به بازار ایران عرضه کرده و اکنون امکان سفارش و خرید این سه مدل از طریق وبسایت دیجیکالا برای ایرانی‌ها فراهم شده است.
در فیلترهای دستگاه‌های ایرتاچ (Air Touch) از فناوری فیلتراسیون های‌سیو (Hisiv) استفاده شده است، شاید باور این موضوع آسان نباشد اما باید بدانید این همان فناوری‌ای است که در شاتل‌های فضایی ناسا برای تصفیه هوای فضانوردان استفاده می‌شود تا نهایت پاکیزگی و خلوص هوا برای سرنشینان سفینه‌های فضایی به دست آید. اکنون این فناوری فوق پیشرفته را که در کشورهای امریکای شمالی و اروپا با استقبال مصرف‌کنندگان مواجه شده است، می‌توانید به راحتی با سفارش از وبسایت دیجیکالا به خانه‌‌ی خود و عزیزانتان بیاورید.

سه مدل از نسل جدید دستگاه تصفیه هوای هانیول که امکان خرید آن برای ایرانیان فراهم شده است، عبارتند از:

-Air Touch A5 مناسب برای اتاق‌های کوچک و متوسط نظیر اتاق کودک و نوزاد

(آشنایی و خرید از دیجیکالا)

-Air Touch مناسب برای اتاق‌های متوسط و بزرگ نظیر اتاق نشیمن و دفتر کار

(آشنایی و خرید از دیجیکالا)

-Air Touch P مناسب برای اتاق‌های بزرگ و وسیع نظیر اتاق نشیمن، کلاس‌ درس، فضاهای مهدکودک و دفتر کار

(آشنایی و خرید از دیجیکالا)

اگر در خانه و در میان عزیزان شما هم شخصی هست که جزوگروه‌های آسیب‌پذیر سلامتی محسوب می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به وبسایت Airtouch.ir تکنولوژی پیشرفته دستگاه‌ تصفیه‌ی هوای اِیرتاچ (Air Touch) آشنا شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به وبسایت دیجیکالا نیز مدل مورد نظر خود را بسته به مساحت اتاق، منزل یا دفتر کار انتخاب کرده و به صورت اینترنتی سفارش دهید. شرکت «مَکا» نیز به عنوان نماینده رسمی شرکت هانیول در کشورمان، پشتوانه‌ی گارانتی ۱۸ ماهه برای دستگاه‌ تصفیه هوای ایرتاچ (Air Touch) در نظر گرفته است.

منبع: وب‌سایت سیمرغ

برچسب ها: