سوالات متداول

سوالی دارید؟

بیایید با هم هوا رو تمیز کنیم

برخی از شهرهای ایران از جمله تهران جزو شهرهایی هستند که با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کنند. علاوه بر این، طبق مطالعات انجام شده توسط سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده امریکا،‌ آلودگی هوای داخل خانه تا ۵ برابر بیشتر از آلودگی هوای فضای بیرون است زیرا در محیط‌های بسته معمولا امکان جریان هوا و تعویض هوا به نحو بهینه پیش‌بینی نشده است. موارد زیر از جمله عوامل آلوده‌کننده‌های هوای داخل خانه هستند:

۱- پخت‌وپز و سرخ کردن مواد غذایی، بخار ناشی از آن و همچنین آلودگی‌های ناشی از احتراق
۲- آلودگی‌ها و گرد و غبار منتشر شده توسط فرش و اقلام پارچه‌ای مانند مبل
۳- مواد پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده مانند وایتکس، شامپوی فرش و غیره.
به طور کلی سه نوع آلودگی در خانه وجود دارد:
۱- ذرات معلق با اندازه ۱۰ میکرون مانند مو، شوره، گرد و خاک و … که آنها را با چشم غیرمسلح نیز می‌توان مشاهده کرد.
۲- ذرات با اندازه‌ی ۲.۵ میکرون که خطرناک‌ترین آلاینده‌ها هستند. این ذرات اثرات مخرب و آسیب‌زایی بر دستگاه تنفسی، پوست و اعصاب می‌گذارند و باعث آلرژی‌های مختلف و همچنین بی‌حسی و میگرن می‌شوند. همچنین ممکن است موجب بروز سردردهای طولانی‌مدت و ضعف و خستگی شوند.
۳- گازهای خطرناک برای سلامتی که بیشترین سهم از آلودگی هوا را نیز دارند. منواکسید کربن، دی‌اکسید کربن، نیتروژن و اکسید گوگرد از جمله‌ی این گازها هستند. اثرات مخرب این گازها بر روی سلامتی انسان کاملا ثابت شده است.

عملکرد اصلی دستگاه تصفیه هوای ایرتاچ هانیول در تصفیه هوای داخل خانه و دفاتر کار است. دستگاه تصفیه هوا آلودگی‌های موجود را از بین می‌برد و هوای پاکیزه و فیلترشده را باز می‌گرداند. آلودگی هوا مخصوصا از نوع خانگی آن به شدت برای سلامتی مضر است و افراد در معرض خطر مانند بیماران تنفسی، کودکان و سالمندان تا جایی که ممکن است نباید در هوای آلوده قرار بگیرند.
محصول ایرتاچ هانیول از سه مرحله فیلترینگ بسیار پیشرفته استفاده می‌کند.
۱- پیش فیلتر یا فیلتر اولیه تمام ذرات بزرگتر از ۱۰ میکرون را از بین می‌برد.
۲- فیلتر HEPA نزدیک به ۹۹ درصد از ذرات با اندازه ۲.۵ میکرون را تصفیه می‌کند.
۳- فیلتر HiSiv ارائه شده توسط هانیول نیز گازهای خطرناک، ترکیبات آلی فرّار (مانند عطر و بوهای نامطبوع) و گازهای فرمالدهید سرطان‌زا را از هوا حذف می‌کند.
با قرار دادن دستگاه تصفیه هوا در اتاق و خانه، تمام ذرات معلق و آلودگی هوا را از بین ببرید و هوایی سالم، تازه و پاک تنفس کنید.

کولرهای گازی معمولا مکش هوای اتاق را انجام می‌دهند و سپس رطوبت و سرما را بر می‌گردانند. بنابراین کولرها کاری به آلودگی هوا ندارند و برخلاف دستگاه‌های تصفیه هوا، آلودگی را از بین نمی‌برند. دستگاه‌های تهویه هوا نیز اکثر گازهای خطرناک و آلودگی‌هایی با ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرون را نمی‌توانند تصفیه کنند.

اما دستگاه تصفیه هوا تا ۹۹ درصد آلودگی‌های موجود از جمله ذرات ۲.۵ میکرونی را از بین می‌برد.

همچنین کولرها معمولا فقط در تابستان استفاده می‌شوند و مصرف بالایی هم دارند. در صورتی که آلودگی هوا در هوای سرد زمستان بیشتر است و دستگاه تصفیه هوا علاوه بر رفع آن، از مصرف بسیار پایینی نیز برخوردار است.

این مقدار در مدل‌های مختلف متفاوت است اما به طور کلی با کمترین سرعت فن، توان مصرفی ۷/۵ وات (معادل یک لامپ LED) و در مدل‌های بزرگتر حداکثر ۶۶ وات (کمتر از پنکه سقفی) می باشد.

دستگاه تصفیه هوای هانیول برای فعالیت ۲۴ ساعته طراحی شده است. اما با توجه به نیاز کاربر، می‌توان آن را در طول ساعات خواب و یا هر زمان دلخواه دیگری روشن کرد.

مدل‌های مختلف میزان پوشش متفاوتی نیز دارند. به عنوان مثال مدل Air Touch هوایی معادل ۳۰۰ متر مکعب را در یک ساعت تصفیه می‌کند که برای یک اتاق مناسب است. مدل Air touch P حجم هوای ۴۵۰ متر مکعب را در هر ساعت تصفیه می‌کند که برای فضای یک خانه‌ی کوچک مناسب است. بنابراین دستگاه تصفیه هوای هانیول برای خانه های معمول ایرانیان مناسب است.

از آنجا که دستگاه تصفیه هوای هانیول قابل حمل است، می‌توان آن را در اتاق خواب، سالن و یا هر جای دیگر خانه قرار داد.
خواب، سالن و یا هر جای دیگر خانه قرار داد.
اما باید توجه داشت که این محل در فضایی باشد که مسیر گردش هوای آن مسدود نباشد. همچنین در مکانی باشد که سر راه و در مسیر حرکت افراد نباشد. طراحی دستگاه تصفیه هوای هانیول به گونه‌ای است که تمام نقاط را پوشش می‌دهد و هوای کل اتاق را تصفیه می‌کند.

دستگاه تصفیه هوای ایرتاچ تنها هوای همان اتاقی را که در آنجا قرار دارد پاکسازی می‌کند.

دستگاه تصفیه هوای هانیول قابل حمل است و دستگیره‌ای برای جابجایی راحت‌تر بر روی بدنه آن تعبیه شده است. اما در صورتی که جابجا کردن آن با دشواری همراه باشد و یا نیاز به استفاده‌ی همزمان داشته باشید، می‌توانید چند دستگاه تهیه کنید.

خیر

خیر. به هیچ عنوان رطوبت هوا را از بین نمی‌برد. فیلتر HiSiv با کارایی بیشتری نسبت به فیلتر کربن اکتیو باعث حفظ رطوبت در هوا می‌شود.

بوی ناخوشایند موجود در هوا توسط ترکیبات آلی فرّار (VOCها) تولید می‌شود. معمولا بیشتر مردم برای رفع این بو از خوشبوکننده‌ها استفاده می‌کنند. اما این کار باعث حذف بو نمی‌شود و تنها حس آن را مخفی می‌کند. دستگاه تصفیه هوای هانیول علاوه بر رفع آلودگی‌های موجود در هوا، به دلیل برخورداری از فیلترهای پیشرفته‌ی HiSiv هرگونه بو و عطر ناخوشایند ناشی از VOCها را نیز تصفیه می‌کند.

این مدت زمان به سه عامل بستگی دارد. اندازه اتاق، CADR (نرخ تحویل هوای پاک توسط دستگاه) و میزان آلودگی هوا در محیط. سطح آلودگی بیشتر، زمان بیشتری را هم برای تصفیه و پاک کردن هوا نیاز دارد.

بله خود دستگاه به خوبی کار می‌کند ومیزان هوای تصفیه‌شده‌ای همیشگی را تولید می‌کند اما باز بودن در و پنجره باعث ورود آلودگی بیشتر به فضای اتاق می‌شود. همانطور که هنگام روشن کردن کولر، در صورت باز بودن درها و پنجره‌ها هوای گرم وارد اتاق می‌شود و کارایی کولر را پایین می‌آورد، در اینجا نیز اثربخشی و کارایی دستگاه تصفیه هوا تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

این دستگاه سه چراغ LED رنگی دارد. قرمز، زرد و آبی. هر رنگ نشانگر میزان کیفیت هوای اتاق است. سنسور هوشمند Air touch هانیول، میزان آلودگی هوا در محیط اطراف را تشخیص می‌دهد و بر طبق آن یکی از چراغ های رنگی روشن می‌شود. قرمز نشان‌دهنده‌ی آلودگی بالاست. زرد نشانگر آلودگی متوسط و آبی نیز نشان می‌دهد هوا کاملا پاک شده است.

طول عمر فیلترهای HEPA و HiSiv نزدیک به 3000 ساعت است. حسگرهای هوشمند ایرتاچ از نشانگرهای LED برخوردارند که در صورت روشن شدن آن‌ها، باید فیلتر مربوطه تعویض شود (هر نشانگر LED به یک فیلتر اختصاص دارد که با عدد مشخص شده است). بنابراین نیازی به تعیین زمان برای تعویض فیلتر وجود ندارد.

همیشه ابتدا دستگاه را خاموش کنید و سپس برای تعویض فیلتر و یا جابجایی و شستشوی اجزای دستگاه اقدام نمایید. بااین‌حال در هنگام باز کردن درب محافظ فیلتر، دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود.