سنسور تشخیص آلودگی هوا هانیول

85 سال پس از تاسیس هانیول و 50 سال پس از شروع فعالیت آن در ایران،  در سال 1396 هانیول و شرکت مرکز کنترل ایران تصمیم به توسعه بیشتر در بخش ارائه‌ی کالا و خدمات به مصرف‌کننده‌ی نهایی گرفته‌اند. در همین راستا، با رویکردی نوآورانه‌، محصولات تصفیه هوای هانیول با برند Air Touch  و تصفیه آب هانیول با برند Aqua Touch  و همچنین “گجت“‌های  فوق هوشمند هانیول با نام IAQ جهت عرضه به بازار ایران آماده شده‌اند.

ما در مرکز کنترل ایران تصمیم گرفتیم با عرضه محصولاتی متمایز در زمینه تصفیه هوا و تصفیه آب، فناوری مورد استفاده در امریکا و کشورهای اروپایی را به خانه‌های ایرانیان بیاوریم و سطح زندگی و فایده‌مندی را برای مشتریان، یک گام اساسی ارتقا دهیم.

پس از عرضه و شروع موفق دستگاه‌های تصفیه هوای هانیول ایرتاچ در دی ماه سال 1396، در راستای اهداف بلندمدت، مجموعه مکا تصمیم به گسترش و تامین گجت‌های هوشمند تشخیص آلودگی هوای هانیول گرفت.

سنسور تشخیص آلودگی هوا IAQ

امروزه ابزارهای اندازه گیری نقش بسزایی در زندگی‌مان ایفا می‌کنند. همگی از کودکی با اولین ابزار اندازه‌گیری که همان ساعت است آشنا شده‌ایم. سپس پیشرویمان را با خط کش، گونیا، نقاله و دماسنج ادامه داده‌ایم. هر یک از این ابزارها سنگ محکی است تا بتوانیم محیط پیرامونمان را بهتر بشناسیم و به نوعی قدم در راه آسایش برداریم یا از خطرهای احتمالی بگریزیم.

با توجه به شدت گرفتن آلودگی هوا در شهرهای ایران، مبازره با آلودگی هوا امری است اجتناب ناپذیر و هر مبازره‌ای ابزار مناسبش را می‌طلبد.

ابزار نشان‌دهنده‌ی  میزان دقیق ذرات PM2.5، دما و رطوبت، IAQ Sensor ساخت هانیول نام دارد. این نمایشگر با تغییر رنگ نیز اخطارهای بصری اعلام می‌کند.

این سنسور دارای چند مرحله بسیار مهم است:

هوا وارد سنسور می‌شود و به مسیر خود ادامه می‌دهد و در طول مسیر، لیزر از روی آن عبور می‌کند.

یک تبدیل‌کننده‌ی فتوالکتریک سیگنال‌ها را به سایز و چگالی ذرات تبدیل می‌کند.

سیگنال به یک میکروکنترلر منتقل می‌شود تا با یک الگوریتم مناسب اطلاعات و نتایج چگالی ذرات تحلیل گردد.

روند نمایش اطلاعات و فرمان به صفحات نمایش شروع می‌شود.

 

رنگ آبی نشان‌دهنده‌ی استاندارد بودن ذرات PM2.5 به میزان کمتر از 79 میکروگرم بر مترمکعب است.

رنگ نارنجی نشان‌دهنده‌ی خطرناک بودن ذرات PM2.5 به میزان بیشتر از 80 و کمتر از 199 میکروگرم بر مترمکعب است.

رنگ قرمز نشان‌دهنده‌ی بسیار پرخطر بودن ذرات PM2.5 به میزان بیشتر از 200 میکروگرم بر مترمکعب است.

می‌توانید به راحتی میزان ذرات معلق با قطر PM2.5 را مشاهده کنید و با لمس هریک از نشانگرهای کناری گجت می‌توانید درجه‌ی حرارت و رطوبت محیط را نیز ببینید.

 

گجت هوشمند تشخیص آلودگی هوای هانیول با قطر 96 میلی‌متر و ارتفاع 46 میلی‌متر دارای طراحی ظاهری بسیار جذاب و زیبا است. بدنه‌ی آلومینیومی آن گیرایی‌اش را دو چندان کرده است. دستگاه با وزن 310 گرم، سبک و قابل حمل است. تمامی دستگاه‌ها مجهز به سیم شارژر یو اس بی و آداپتور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.