مدرسه سلام

سرمایه برای خیلی از افراد معانی مختلفی دارد، برای کسی موجودی حساب بانکی و برای دیگری تعداد املاک و زمین‌های ممکن است سرمایه محسوب شود. اما برای خیلی از ما فرزندان مهمترین سرمایه و ارزشمندترین دارایی هستند.

شاید خیلی از شب‌ها که خسته از کار به منزل بازمی‌گردیم لبخند و آرامش دختر یا پسرمان برای انگیزه بخشیدن به ما کافی باشد یا حتی با کمترین ناراحتی و بیماری‌شان غصه‌دار شده‌ایم.

ما با تامین مسکن ایمن و بیمه‌ی سلامت و خیلی از موارد دیگربرای سلامتی این فرشته‌های کوچک تلاش کرده‌ایم. اما آیا به یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی فرزندمان یعنی مدرسه فکر کرده‌ایم؟ ممکن است جواب بیشتر والدین به این پرسش بله باشد.

والدین در این مواقع می‌گویند یک مدرسه‌ی عالی، مدرسه‌ای است که از نظر آموزشی خدمات درخشانی ارائه می‌دهد و یا اعتبار بسیار زیادی دارد.

آلودگی هوا مدارس

اما صحبت امروز ما در بلاگ اِیرتاچ جدا از تمام این مسائل است. آیا برای تامین هوای تازه و کافی برای حدودا ۲۰ نفر دانش‌آموز با ذهن‌هایی فعال و پویا نیز مدرسه‌ی فرزند شما راهکاری دارد ‌یا تنها به باز کردن پنجره اکتفا می‌کند؟ در این مواقع باتوجه به آلودگی هوا در فصول سرد، باز کردن پنجره نیز تاثیری در تامین هوای تازه و سالم ندارد.

حتی در برخی سنین حساس، بچه‌ها به دلیل تغیرات خاص بدنی (‌نظیر بلوغ) ‌نیاز به تعویض هر روزه‌ی هوای محیط دارند که به دلیل کمبود امکانات به‌روز، اغلب موارد به درستی انجام نمی‌شود.

با این اوصاف سوالی که پیش می‌آید این است که نیاز یک ذهن پویا به هوای تازه و یک نفس راحت چطور برآورده خواهد شد؟

ما در گروه ایرتاچ کوشیده‌ایم پاسخ سوال بالا را بدهیم. یکی از مخاطبان اصلی ما در بخش تصفیه هوا همین فرزندان شما هستند که در هر سنی از نوزادی،‌ تا دبستان و دبیرستان به هوای تازه نیاز دارند تا علاوه بر رشد بهتر، یادگیری بیشتری نیز داشته باشند.

دستگاه تصفیه هوا مدرسه

بنابراین در اولین قدم ما به یک دبستان هدف رفتیم و یک دستگاه تصفیه هوای اِیرتاچ را به طور آزمایشی در یکی کلاس‌های این مدرسه قرار دادیم تا بچه‌ها با آن ارتباط برقرار کنند و همچنین تاثیر آن را طی هفته بعد بررسی کنیم.

این مدرسه در قسمت خوش آب‌وهوایی از تهران قرار دارد و چندان درگیر مشکل آلودگی شدید نیست‌، جمعیت کلاس‌ها نیز نهایتا ۲۰ دانش‌آموز است. اما کلاسی که ما انتخاب کردیم فاقد پنجره‌ای رو به فضای باز بود و به همین سبب یک دستگاه خنک‌کننده در کلاس نصب بود.

فیلترهای استفاده شده در دستگاهی که ما به این کلاس هدیه دادیم همگی نو بودند و مدل دستگاه هم ایرتاچ پی (‌‌Air Touch P‌‌) بود.

دستگاه تصفیه هوا دانش آموزان

بعد از یک هفته باز به مدرسه سر زدیم و از بچه ها و معلم جویای وضعیت طی هفته گذشته شدیم. بچه‌ها از دستگاه به طور کلی راضی بودند به‌خصوص اینکه صدای دستگاه بسیار کم بوده و آلودگی صوتی خاصی برای تمرکز فکری آنها ایجاد نکرده بود.

نکته جالب این بود که وقتی فیلتر دستگاه را باز کردیم، معلم کلاس از میزان تغییر رنگ فیلتر دستگاه شوکه شد. در واقع در این یک هفته دستگاه ایرتاچ پی (‌‌Air Touch P‌‌) حجم عمده‌ی گرد و غبار و آلودگی‌های مختلف کلاس را فیلتر کرده بود و هوایی سالم و پاک در اختیار بچه‌ها گذاشته بود.

 

تصفیه هوا کلاس مدرسه

خوشبختانه با مشاهده نتیجه‌ی عملکرد یک هفته‌ای دستگاه ایرتاچ و بهتر شدن هوای کلاس، مدیریت مدرسه تصمیم به خرید دستگاه برای تمامی کلاس‌‌های خود گرفتند تا کیفیت هوای کلاس‌ها را در ساعاتی که بچه‌ها در مدرسه حضور دارند ارتقا دهند.

به این ترتیب می‌توان گفت این مدرسه برای بهبود کیفیت هوای کودکان در خانه دومشان، بهترین و کاربردی‌ترین تصمیم را اتخاذ کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.