بهترین مکان خانه برای قرار دادن دستگاه تصفیه هوا کجاست؟

آلودگی هوا یکی از معضلاتی است که در سال های اخیر باعث بروز مشکلات و آسیب هایی برای شهروندان در نقاط مختلف دنیا شده است. بیماری های مختلف جسمی و روانی از جمله عوارض زندگی در شهرهایی با محیط آلوده است. آسم، تنگی نفس، سرفه مزمن، سرطان ریه و سایر بیماری های مرتبط با دستگاه تنفسی ممکن است رخ دهد.

روش های مختلفی برای پیشگیری از آسیب های زندگی در هوای آلوده وجود دارد. زدن ماسک یا عدم حضور در محیط های باز هنگام آلودگی هوا و یا حتی نوشیدن شیر و مصرف لبنیات از راهکارهایی است که برای حفظ سلامتی پیشنهاد می شود.

اما یکی از روش های موثر برای کاهش آلودگی هوا در خانه، استفاده از یک دستگاه تصفیه هوا است.

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه هوای خانگی

یک دستگاه تصفیه هوای خوب قادر است تا اکثر آلاینده های موجود در هوای خانه را از بین ببرد. این دستگاه ها معمولا از فیلتر هپا و فیلتر کربن اکتیو استفاده می کنند. برخی از این مدل ها دارای لامپ UV برای از بین بردن ویروس ها و باکتری ها نیز هستند. اما دستگاه هایی که از فناوری یونیزاسیون برای از بین بردن ذرات معلق استفاده می کنند منجر به تولید ازون می شوند که برای سلامتی انسان مضر است.

این دستگاه ها انواع آلاینده ها شامل آلاینده های صنعتی خطرناک، ترکیبات آلی فرّار، عطر و بوی ناخوشایند، مو و شوره حیوانات، دود ناشی از پخت و پز و سایر آلاینده های هوای خانه را از بین می برند.

نکاتی برای قرار دادن دستگاه تصفیه هوا در خانه

بهترین مکان خانه برای قرار دادن دستگاه تصفیه هوا

مکان قرار دادن دستگاه تصفیه هوا در خانه به عوامل مختلفی مربوط می‌شود. در نظر گرفتن موارد زیر می ‌تواند بهترین مکان را برای گذاشتن دستگاه تصفیه هوا در خانه مشخص کند:

نقطه ورود هوا

بهتر است دستگاه تصفیه هوا در نقاطی قرار گیرد که هوا به راحتی وارد دستگاه شود. معمولا توصیه می شود در نزدیکی درهای ورودی یا پنجره‌ ها قرار داده ‌شود.

نقاط تجمع آلاینده ها و آلرژن ها

اگر هدف اصلی شما تصفیه هوای خانه از الاینده ها و آلرژن ‌ها است، دستگاه را در نقاطی قرار دهید که میزان آلرژن‌ های بیشتری تجمع دارند. مانند اتاق خواب یا نزدیک به نقاطی که حیوانات خانگی در آن حضور دارند.

در نظر گرفتن مساحت خانه

اگر خانه شما بزرگ است، ممکن است به چند دستگاه تصفیه هوا نیاز داشته باشید. در این صورت، بهتر است آن‌ها را در نقاط مهم قرار دهید تا تمام فضاها به خوبی پوشش داده شوند.

صدای دستگاه

ممکن است دستگاه تصفیه هوا صدا ایجاد کند. اگر این مورد برای شما مهم است، دستگاه را در مکانی قرار دهید که صدای آن برای شما مزاحم نباشد. همچنین، به نور صفحه نمایش دستگاه توجه کنید و اگر این نور شما را اذیت می ‌کند، مکان مناسبی برای دستگاه انتخاب کنید.

بهترین مکان برای قرار دادن دستگاه تصفیه هوا کجاست؟

بهترین مکان خانه برای قرار دادن دستگاه تصفیه هوا

توجه داشته باشید که هر خانه ممکن است شرایط مختلفی داشته باشد و برای انتخاب مکان مناسب به نیازها و اولویت ‌های خودتان توجه کنید. تصمیم گیری برای انتخاب مکان مناسب تصفیه هوا باید بر اساس نیازها و موارد خاص گرفته شود. اما برخی از موارد کلی که می‌تواند به شما کمک کند شامل موارد زیر می شود.

اتاق خواب

اگر اصلی ‌ترین هدف شما از تصفیه هوا بهبود کیفیت خواب است، بهتر است دستگاه تصفیه هوا را در اتاق خواب قرار دهید. هوای تمیز باعث آرامش بیشتر می شود که می ‌تواند به خواب بهتر کمک کند. همچنین از آنجا که کودکان و نوزادان حساسیت بیشتری به هوای آلوده دارند، استفاده از این دستگاه ها می تواند کمک زیادی به تنفس آنها بکند.

سالن یا پذیرایی

اگر می ‌خواهید فرایند تصفیه هوا بر روی فضای بزرگتری تأثیر بگذارد، دستگاه را در سالن یا پذیرایی خانه قرار دهید. این موقعیت ممکن است برای تصفیه هوا در تمام خانه مناسب ‌تر باشد.

مناطق دیگر خانه

معمولا در کنار ورودی ها مثل در و پنجره ها، آشپزخانه و محل پخت و پز میزان آلرژن ها و آلاینده ها بیشتر است. برای همین در ساعات خاص می توان دستگاه را در این نقاط قرار داد تا ذرات معلق در همان مبدا از بین برده شوند.

تعداد دستگاه ها

اگر خانه شما بزرگ است و تصمیم به استفاده از چندین دستگاه تصفیه هوا دارید، آن‌ها را در نقاط مختلف خانه قرار دهید تا تمامی فضاها به بهترین شکل تصفیه شوند.

به طور کلی، اتاق خواب برای افرادی که به دنبال بهبود کیفیت خواب هستند می ‌تواند مناسب باشد، در حالی که قرار دادن در فضای مشترک، منجر به تصفیه بهتری برای تمام خانه می شود.

دستگاه تصفیه هوای هانیول

دستگاه تصفیه هوای هانیول مدل Airtouch A5 New

شرکت هانیول آمریکا دستگاه های تصفیه هوا با تکنولوژی روز دنیا تولید می کند. بهره گیری از فناوری انحصاری HiSiv در تولید فیلتر کربن اکتیو در کنار استفاده از فیلتر هپا در دستگاه های تصفیه هوا باعث شده است تا این دستگاه ها بتوانند تا 99.99% آلاینده های موجود در هوای خانه را از بین ببرند.

شرکت مرکز کنترل ایران (مکا) نماینده ی رسمی هانیول در ایران اقدام به ارائه این محصولات در کشور کرده است. انواع دستگاه های تصفیه هوای هانیول در قیمت های مختلف به همراه فیلترهای آنها توسط این شرکت ارائه می شود. مرکز کنترل ایران با سابقه ای نزدیک به 50 سال، تمام محصولات خود را تا 18 ماه گارانتی می کند. برای دریافت مشاوره یا خرید این محصولات، لطفا با مرکز تماس این شرکت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.